Красногвардійський район. Комунальний позашкільний навчальній заклад "Станція юних натуралістів № 2"

Історія школи

Першого вересня 1969 року за ініціативою завідувача відділом освіти Красногвардійської районної у місті ради Клименко Якова Івановича та рішенням Дніпропетровської міської ради було засновано районну станцію юних натуралістів та юних техніків на базі восьмирічної школи № 40 ( яка у свій час була осередком природоохоронної та натуралістичної роботи в районі). Свій перший навчальний рік педколектив станції розпочав у складі:
В.О. директора - Каралаш Лариси Олександрівни,
та керівників гуртків: Кашировська Надія Іванівна « Юні зоологи»,
Дяченко Лілія Гаврилівна «Юні квітникарі»
Мохов Олександр Кирилович « Юні овочівники».

Всі педагоги працювали за сумісництвом. Педколектив склався з ентузіастів закоханих у свою справу. Тижневе навантаження першого педагогічного колективу складало лише 32 години та 96 годин вакансії. Станція юних натуралістів почала стрімко розвиватись вже з 1970 року. В той час педколектив налічував шість педагогів, що працювали за основним місцем роботи, мав 144 години тижневого навантаження, в гуртках навчались 540 учнів. В цей час була збудована теплиця площею 170 м2 та прибудована до основного приміщення двоповерхова будівля де були розташовані методичний кабінет та кабінет квітникарства, збудована котельня, створено живий куточок, ділянки квіткових, декоративних та овочевих рослин,паркова та дендрологічна зони, закладено плодовий сад.

Гурткова робота на станції юних натуралістів проходить цікаво - це експедиції і екскурсії, досліди і спостереження, тематичні вечори і свята. Добре облаштовані навчальні кабінети і теплиця. В теплиці створено куточки овочівників, квітникарів, рослинників , зоологів, дослідницька робота в яких сприяла профорієнтаційній роботі. Досягнення юннатів були відмічені грамотами і дипломами на різних рівнях, а юннати гуртка « Юні овочівники», керівник Райгородська Валентина Петрівна в 1984 році за сортовипробування капусти білокачанної був нагороджений медаллю ВДНХ, ланкова Світлана Малюшина, юннати Ірина Бородачева, Наташа Чалбанова, Андрій Сташин.

Та нажаль, криза дев’яностих років дуже негативно вплинула на стан роботи станції, матеріальна база прийшла в повний занепад, а в травні 1996 року вся гурткова робота була перенесена на базу шкіл району.

Для порівняння розглянемо динаміку розвитку учнівської мережі станції юних натуралістів

За останні роки значно підвищилась матеріальна база закладу за рахунок бюджету були придбані - музичний центр, ноутбук, принтер, цифрова фотокамера.

На 01.09.2009 педагогічний колектив станції юних натуралістів налічував 11 педагогів - 4 основних працівника та 7 сумісників, 104 години тижневого навантаження. В 24 гуртках закладу навчається 363 юннати за 13 напрямами.

За час існування станції юних натуралістів працювали директори:
Каралаш Лариса Олександрівна - 1969р. -1975 р.
Богданова Лариса Олександрівна - 1975р. – 1988р.
Барсукова Любов Петрівна - 1988р. -1996р.
Здор Василь Іванович - 1996р. -2000р.
Бондар Олег Анатолійович - 2000р. -2002р.
Григоренко Лідія Яківна - 2002р